PAGADDERKE - Belgia

Belgium

Dziecięco-młodzieżowy zespół PAGADDERKE powstał w 1983 roku w Ekeren – dzielnicy Antwerpii, położonej w belgijskiej Flandrii. Utworzony został dzięki doświadczeniom grupy regionalnej De Uiltjes. Pierwotnym założeniem było zapewnienie dzieciom i nastolatkom możliwości dobrej zabawy w towarzystwie rówieśników. Zespół podzielony jest na dwie grupy wiekowe. Dzieci w wieku 5 lat mogą uczestniczyć w cotygodniowych próbach. Przez zabawę uczą się podstawowych kroków tanecznych i w ten sposób szybko zapoznają się z najprostszymi tańcami. Każdego roku stopniowo nabywają nowych umiejętności, które są kolejnymi krokami zmierzającymi do coraz trudniejszych i bardziej złożonych tańców. W dziecięcej grupie dzieci pozostają do 10 roku życia. Tam oswajają się z folklorem dzięki wprawnemu kierownictwu Diany Van Raemdonck. Skończywszy 11 rok życia, w następnym sezonie artystycznym przechodzą do grupy młodzieżowej, w której do 16 roku tańczą pod okiem Rolanda Decorte’a. W tej grupie wiekowej większą uwagę zwraca się na całość wykonania tańców, kroków, póz i figur, przygotownia występów oraz współpracy.


Prawie każdego roku zespół bierze udział w międzynarodowych festiwalach, prezentując się szerokiej publiczności. Towarzysząca grupie kapela gra na gitarze, mandolinie, flecie, instrumentach perkusyjnych, akordeonie i ukulele. Kierownikami zespołu są Roland Decorte i Sophie Van Antwerpen.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?