Zespół Regionalny SPOD KIKULI

Polska

Pomysł założenia Zespołu Regionalnego SPOD KIKULI z Lalik zrodził się pod koniec 2004 r. Grupa została zrekrutowana z grona uczestników zajęć poświęconych edukacji regionalnej prowadzonych w szkole podstawowej. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce.


 Skupia dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Zespół prezentuje folklor Beskidu Żywieckiego w charakterystycznych tańcach tamtejszych górali (obyrtka, koło, siustany, koń, pasterski, hajduk) i w tradycyjnym śpiewie. Popularyzuje zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe i noworoczne, ma bogaty repertuar dawnych kolęd i pastorałek. Występuje na licznych imprezach lokalnych, gminnych oraz powiatowych, przybliżając widzom rodzimą kulturę ludową. Grupa koncertowała również poza granicami kraju, m.in. na Ukrainie, w Macedonii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech i w Czechach.
W programie pt. „Na kamiyńcu” dzieci zaprezentują szereg gier, zabaw, tańców i popisów, odgrywanych na kamieńcu – ulubionym miejscu zabaw.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?