GORISTSIKHE - Gruzja

Georgia

Zespół Regionalny GORISTSIKHE został założony w mieście Gori w roku 1997. Kierownikiem jest Zura Beridze, a grupa często gości w gruzińskiej telewizji.
Od powstania niepodległego państwa Gruzini zawsze bronili swego kraju, ponieważ wiele ludów próbowało zdobyć ich ojczyznę. Dlatego też witali swych wrogów… mieczem, ale zawsze okazywali gościnność przyjaznym przybyszom. Próbowali też ocalić swoje dawne tradycje, życie duchowe, historię, muzykę ludową i taniec.


Program zespołu ukazuje historię, kulturę oraz tradycje różnych etnicznie części Gruzji w radosnych i zabawnych pieśniach, lirycznych i żywych tańcach, jak również w naturze, zmysłowości i życzliwości narodu gruzińskiego. Szczególną popularnością wśród publiczności cieszą się następujące tańce: partsa, adjaruli, davluri, parikaoba, mtiuluri, svanuri, kartuli, perkhuli, samaia, mkhedruli, kintauri oraz obrazki ze starej Tbilisi.
GORISTSIKHE brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach folklorystycznych m.in. w Turcji, Rosji, Rumunii, Ukrainie i Bułgarii.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?