MAŁY GWOŹDZIEC

Polska

Zespół Folklorystyczny MAŁY GWOŹDZIEC został założony w 1997 r. przy Szkole Podstawowej w Gwoźdźcu z inicjatywy pana Marka Niemca, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Zakliczynie. Dzieci bardzo chętnie zaczęły uczestniczyć w zajęciach i dlatego też zatrudniono choreografa - Janusza Cierlika, który do tej pory pracuje z nimi. Członkowie grupy bardzo szybko uczyli się układów tanecznych z regionu Krakowiaków Wschodnich i już w 1998 r, wzięli udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu DZIECKO W FOLKLORZE w Baranowie Sandomierskim. Od kilkunastu lat MAŁY GWOŹDZIEC prezentuje swoje umiejętności taneczne na Przeglądach Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiaczek” w Łoniowej.


Repertuar zespołu to nie tylko tańce regionu Krakowiaków Wschodnich, ale również wiązanka tańców lubelskich, górali żywieckich, Krakowiaków Zachodnich oraz zabawy pasterskie i obrzędy. Na festiwalu zaprezentuje program zatytułowany „Wielkanocny traczyk”, opracowany na podstawie zapisów Oskara Kolberga i uzupełniony dziecięcymi pieśniami i tańcami.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?