GRANDINĖLĖ - Litwa

Latvia

Zespół regionalny GRANDINĖLĖ został założony w roku 1978 w mieście Panevėžys. Osiągnął wielki sukces i jest jednym z najbardziej popularnych zespołów Republiki Litewskiej. Jest oddanym promotorem ludowego dziedzictwa tradycyjnych litewskich pieśni i tańców. Zita Rimkuviene – założyciel i kierownik – jest wybitnym działaczem kultury na Litwie. GRANDINĖLĖ składa się z czterech grup: dzieci (przedział wiekowy 7-16), młodzieżowa grupa taneczna oraz grupa śpiewacza i taneczna. Zespół wykonuje litewskie tańce ludowe i gry, jak również najnowsze ludowe kompozycje sceniczne stworzone przez litewskich mistrzów baletu.


Zespół uczestniczył w wielu edycjach Festiwalu Republikańskiego na Litwie. Koncertował również w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Argentynie. GRANDINĖLĖ jest laureatem wielu nagród. W 2003 roku przyznano mu Złotego Ptaka - republikańską nagrodę, jak również dyplom Ministerstwa Kultury, Nauki i Edukacji. Na Festiwalu kapela GRANDINĖLĖ będzie grała na akordeonie, bębnie, syreksie, koklach i fujarce.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?