MAJERANKI

Polska

Dziecięcy Zespół MAJERANKI powstał w 2005 r. przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Rabce-Zdroju. Repertuar zaczerpnięty został z folkloru dwóch sąsiadujących ze sobą regionów  Niżnego Podhala i Zagórza.


Obecnie grupa liczy 98 członków w wieku od 6-15 lat z Rabki i okolicznych wsi. Przy Majerankach działa szkółka gry na instrumentach ludowych, prowadzona przez Jakuba Rusieckiego i Piotra Majerczyka. Kierownikiem i założycielem zespołu jest Dorota Majerczyk,  instruktorami  Katarzyna Majerczyk i Marek Traczyk. Młodzi artyści mają na swoim koncie wiele występów  w kraju i za granicą  m.in. na Węgrzech, Austrii, Niemczech i Danii, Włoszech, Francji, Anglii, Serbii, Cyprze, USA, Kanadzie i Meksyku.
Na festiwalu przedstawią program „U garncarza”.  Akcja widowiska  toczy się na podwórku. Garncarz toczy na kole naczynia z gliny, po czym  wyjeżdża wraz ze swoją żoną i   przygotowanym wcześniej towarem na jarmark. Podczas nieobecności rodziców, dzieci  wykonują wydane im polecenia. Pozostały czas spędzają na zabawach, grach i  tańcach, którym towarzyszy śpiew.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?