BULZHAMUUR - Rosja

Russian Federation

Zespół Tańca BULZHAMUUR powstał w mieście Ułan Ude w 1984 r. Założycielem i kierownikiem jest Ludmiła Ovchinnikova, która jest poważanym w Rosji pracownikiem kultury i laureatem państwowej nagrody Duch Rosji. Głównym instruktorem jest Irina Khundanova. Obecnie w skład grupy wchodzi ponad 150 dzieci w wieku 5-14 lat.


Repertuar zawiera oryginalne układy choreograficzne oparte na zaadaptowanych tradycyjnych buriackich zabawach, pieśni oraz tańce yokhor w kole, jak również tańce ludów północy i wschodu zebrane podczas badań terenowych. Zespół był wielokrotnie nagradzany na konkursach za tańce, które dziś stanowią główne punkty jego repertuaru. Są to marionetki; wokół kapelusza; grzechotki; igła, nitka i koralik; poskramianie dzikich koni; chowam rękawiczkę oraz yokhor, który jest narodowym buriackim tańcem w kole.
BULZHAMUUR zdobył wiele nagród na regionalnych, rosyjskich i międzynarodowych dziecięcych festiwalach i przeglądach tańca. Brał udział w międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Turcji, Chorwacji, Bułgarii i Grecji.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?