MAŁY SKALNIK

Polska

Dziecięcy Zespół Regionalny „Mały Skalnik" został założony w 1984 roku przez Zofię Kociołek przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamionce Wielkiej. Zespół prezentuje folklor Lachów Sądeckich — regionu położonego u podnóża najdalej na północ wysuniętej części Karpat. Na mapie etnograficznej Polski region ten jest jednym z najbardziej atrakcyjnych zarówno pod względem muzyki, śpiewu i tańca, jak i zwyczajów i obrzędów ludowych. Charakterystyczny dla regionu jest niezwykle bogaty strój, który w dużym stopniu decyduje o efekcie scenicznym.
„Mały Skalnik" — grupa uzdolnionych, zaangażowanych i rozmiłowanych w rodzimej kulturze dzieci — prezentuje folklor swojego regionu w formie autentycznej. Od II połowy lat 80-tych bierze udział w przeglądach i festiwalach, m. in. w dorocznej imprezie „Lato w Dolinie Kamionki" oraz dwukrotnie w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce. W bieżącym roku zespół zdobył nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Skierniewicach.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?