MALI DĘBOWCZANIE

Polska

Dziecięcy Zespół Regionalny MALI DĘBOWCZANIE został założony w Dębowcu na Śląsku Cieszyńskim w 1999 r. Zajmuje się popularyzowaniem wśród dzieci i młodzieży piękna folkloru Ziemi Cieszyńskiej.


Poprzez naukę tańców, pieśni oraz gwary młodzi dowiadują się, jak żyli nasi przodkowie. Zespół bardzo często sięga do przekazów ustnych starszych ludzi, a także korzysta z fachowej literatury poświęconej folklorowi regionu. Jest laureatem wielu przeglądów organizowanych na Śląsku.
Mali Dębowczanie pracują w trzech grupach: przedszkolaki w wieku 4-6 lat, klasa I szkoły podstawowej, klasy II-VI. Wszystkim przygrywa pięcioosobowa kapela złożona z młodzieży w wieku 14-17 lat.
Na festiwalu zespół zaprezentuje program zatytułowany „Jako sie kiejsi bawili nasi dziadkowie”, złożony z dziecięcych zabaw (przeciąganie liny, skakanie na skakance, zabawa w kotka i myszkę), wyliczanek, gwarowych przezywanek, piosenek i tańców.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?