COTIK TENT - Serbia

Polska

Centrum Ochrony Tradycji i Kultury TERMOELEKTRANE NIKOLA TESLA zostało założone w mieście Obrenovac w 1979 r. Pierwotnie było kulturalno-artystycznym stowarzyszeniem  pracowników elektrowni „Nikola Tesla” w Obrenovacu. Na początku działał jedynie mały zespół taneczny i orkiestra.
W niedługim czasie centrum rozrosło się i dzisiaj składa się z czterech zespołów, ludowej kapeli, mieszanej grupy śpiewaczej, dziecięcej orkiestry, chóru oraz trup teatralnych. W sumie liczy 500 członków.


Centrum chroni i kultywuje bogatą spuściznę ludową Serbów. Dotychczas zespoły występowały we wszystkich regionach byłej Jugosławii, a także na Malcie, Węgrzech, we Francji, Bułgarii, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Grecji, Ukrainie, Portugalii, Rosji i Szwecji.
W swoim repertuarze zespół dziecięcy ma 10 tańców z różnych części kraju. Każdy trwa ok. 5-8 minut. Choreografia połączona jest ze śpiewem reprezentującym poszczególne regiony. Każdemu układowi towarzyszy muzyka wykonywana przez narodową orkiestrę grającą na akordeonie, kontrabasie, gitarze, skrzypcach i klarnecie.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?