NAWROZ GROUP FOR DANCING & MUSIC - Kurdystan

Kyrgyzstan

Grupa taneczno-muzyczna NAWROZ pochodzi z miasta Ranya, położonego w południowym Kurdystanie, który jest autonomicznym regionem Iraku. Ośrodek kultury w Ranya jest częścią centrum kultury w As-Sulajmanijja, które sprawuje opiekę nad trzema dziecięcymi zespołami regionalnymi. Jeden z nich został wybrany na Festiwal Święto Dzieci Gór w Nowym Sączu.

NAWROZ uchodzi za jeden z najlepszych zespołów w regionie, choć jego działalność jest dosyć krótka. Jest tak, ponieważ od momentu powstania zespół brał udział w różnych imprezach w Kurdystanie oraz siąsiednich krajach. W 2004 roku zdobył pierwszą nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Iranie. W roku 2005 zajął pierwsze miejsce na przeglądzie zespołów kurdyjskich z całego świata zorganizowanym w As-Sulajmanijja.
W 2006 roku NAWROZ zajął to samo miejsce na przeglądzie w stolicy Kurdystanu, Erbilu. W 2007 roku kapela zajęła pierwsze miejsce na międzynarodowym konkursie w Turcji. Na Festiwalu zespół zaprezentuje tradycyjne kurdyjskie tańce, nawroz (wiązankę zabaw i tańców), bahar, chopy oraz sepe.

 
 

 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?