Trzynaste (niepechowe) warsztaty dla instruktorów

Zakończyły się  XIII Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorskie, które tradycyjnie zostały zorganizowane przez MCK SOKÓŁ podczas XIX Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR.

 

W zajęciach uczestniczyli instruktorzy regionalnych zespołów z województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i śląskiego. Ludzie z całej Polski (także z naszego regionu) zajmowali się głównie tańcami pienińskimi w opracowaniu dla dzieci i młodzieży. Ćwiczenia prowadził Artur Majerczak, instruktor tańca w dziecięcym zespole Mali Sromowianie ze Sromowców Niżnych oraz Sromowianie ze Sromowców Wyżnych. Gościem szkolenia była także kapela pienińska Białopotocanie z Krościenka, akompaniująca do finałowych zajęć.


Instruktorzy byli także gośćmi dyrektora GOK w Podegrodziu Krzysztofa Bodzionego, który oprowadził ich po prywatnej zagrodzie lachowskiej Kubalówka, gdzie można było skosztować tradycyjnych kołaczy, podglądnąć twórczynie ludowe wykonujące kwiaty z bibuły a także obejrzeć pokaz tradycyjnego kowalstwa i uczestniczyć w przejażdżce bryczką.
Dunajcem.


Program spotkania, jak co roku, obejmował także uczestnictwo we wszystkich koncertach oraz omówieniach poszczególnych programów, prezentowanych na scenie festiwalowej przez zespoły zagraniczne i polskie. Z ramienia Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ warsztatami zajmowały się Jadwiga Adamczyk i Marta Smólczyńska.

 


 Fot. Jadwiga Adamczyk, Wiesław Żygłowicz

 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?