XII OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY INSTRUKTORSKIE

Koniec Festiwalu (niestety, taka jest prawda, jak bardzo byśmy jej nie chcieli) jest jednocześnie końcem XII OGÓLNOPOLSKICH WARSZTATÓW INSTRUKTORSKICH.


Tegoroczne warsztaty były niejako kontynuacją zeszłorocznych. Uczestnicy poznawali tajniki pięciu tańców narodowych: Poloneza, Mazura, Krakowiaka, Kujawiaka, Oberka. Podobnie jak w roku ubiegłym zajęcia taneczne prowadził znakomity choreograf, pan Anatol Kocyłowski, a nad całością czuwała Jadwiga Adamczyk.

 

Integralną, niezwykle ważną częścią Warsztatów, tak jak w latach ubiegłych było uczestnictwo instruktorów w koncertach wieczornych Święta Dzieci Gór, a następnie w omówieniach tych koncertów przez Radę Artystyczną Festiwalu. Konfrontacja własnej oceny obserwowanych zespołów ze zdaniem specjalistów, to czas żywej nauki, na żywym materiale. Dwunastoletnie doświadczenie uczy, że właśnie podczas tych spotkań, rodzi się perfekcja przyszłych uczestników Święta Dzieci Gór i innych festiwali folklorystycznych.

 

Tradycyjny wyjazd, tym razem do Jamnej, miał – w przeciwieństwie do tych w latach ubiegłych, poznawczych – charakter rekreacyjny. Odpoczynek po wylaniu hektolitrów potu na sali, podczas zajęć z wymagającym Anatolem Kocyłowskim, okazał się niezbędny.

 

Kamil Cyganik

 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?