PŁOMIENIE W SERCACH – PŁOMIENIE NAD RYNKIEM

Wstęga korowodu opasała Nowy Sącz. Wśród śpiewu i tańca uczestnicy Święta Dzieci Gór przeszli, jak co roku, od Hali widowiskowo-sportowej nad Kamienicą na Rynek. Jak co roku zatańczyli na skrzyżowaniu Lwowskiej i Barskiej. W tym dniu chyba tylko nieliczni kierowcy zmuszeni objeżdżać Lwowską patrzą nieco chłodniejszym okiem na Dzieci ze Wszystkich Gór Świata.


W sercu miasta gorące dziecięce serca powitał Antoni Malczak oraz wice-gospodyni Nowego Sącza Bożena Jawor. Kamracką pieśnią zadźwięczały klucze do miasta oznajmiając, że od tego momentu tu jest królestwo dzieci. Otwierając „pełnoletni” Festiwal marszałek Małopolski Leszek Zegzda trzykrotnie uderzył w gong pozostawiony rok temu przez dzieci z Indonezji. Takie otwarcie ma się stać nową tradycją Festiwalu.


Część koncertową wieczoru rozpoczął dorosły zespół NAWOJOWIACY. To również tradycja, ukłon w stronę miejscowości pełniącej funkcję gospodarza. Zaraz po NAWOJOWIAKACH ich następcy, PIECUCHY, rozpoczęły łańcuch dziecięcych występów w kolejności, w jakiej będą obejmowały władzę nad Nowym Sączem i – miejmy nadzieję – nad sercami publiczności. Nie pojawił się na scenie pod Ratuszem jedynie SYUNIK z dalekiej Armenii. Gdy kończył się koncert byli jeszcze 100 km od Nowego Sącza.


Niedzielny wieczór na sądeckim rynku zwieńczyła jak zwykle spodziewana niespodzianka ze strony organizatorów. Pokaz sztucznych ogni. Spodziewana, bo wszak w programie stoi, że pokaz będzie, a niespodzianka, bo tym razem był to raczej teatr ognia, dynamiczny, bardzo widowiskowy, połączony z żonglerką i elementami dramatycznymi.


Zaczynamy dni narodowe!

 

Kamil Cyganik

 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?