INAUGURACJA

W naszych dotychczasowych spotkaniach dominował pewien rodzaj fascynacji górami, rodzinnym gniazdem, maminą izbą. - napisał Henryk Cyganik - Był to rodzaj określania i wartościowania małej ojczyzny, świata dzieciństwa i młodości, źródła tego, co piękne i dobre. Jesteśmy silni i wewnętrznie uporządkowani dzięki naszym górom i ojcom, dzięki urodzie oraz prawdzie wartości przenoszonych z pokolenia na pokolenie. Jeśli uda nam się zachować je w naszych sercach i myślach jako najważniejszy skarb i wzorzec wszelkich miar naszego postępowania, nie zginiemy, nie pogubimy się na bezdrożach cywilizacji. Co więcej - możemy dać siebie innym, co zawsze podkreśla gospodarz świątecznych koncertów Józef Broda - człowiek jest tyle wart, ile może dać z siebie bliźnim.


Ustalił się już pewien program Święta Dzieci Gór. A w nim koncerty, wspólne wieczorne watry, wzajemne dotykanie tkanki kulturowej naszych regionów, taniec i śpiew, radość i śmiech, wizyty w maminej izbie, czyli w rodzinnych gniazdach polskich przyjaciół, wspólne wycieczkowanie po Małopolsce i polskich górach... Pamiętajmy - to jest główny powód nowosądeckich spotkań dzieci gór. Bo idea kamracenia, która od zawsze wypełnia przesłanie festiwalu, jest wiosennym siewem jęczmienia na górskiej ziemi. Za kilka lat wyrośnie z posianych ziaren... właśnie, to już od Was, kamraci, ze wszystkich górskich dziedzin świata zależy.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?