DZIEŃ UKRAIŃSKO-BESKIDZKI

Trwają przygotowania do koncertu finałowego, Rada Artystyczna pracuje nad protokołem. Kończą się organizowane każdego roku Ogólnopolskie Warsztaty dla Instruktorów Zespołów Dziecięcych. 


Organizatorzy próbują już niewielkich wstępnych podsumowań. Biorąc pod uwagę nastroje panujące w zespołach, festiwal zdał egzamin z atmosfery przyjaźni, tolerancji, porozumienia pomiędzy przedstawicielami tak różnych narodów, kultur i obyczajów. Zagraniczne dzieciaki są zachwycone pobytem w domach swoich polskich przyjaciół, a i w miejscowościach, do których przybywają mali goście panuje atmosfera święta. Te dni, wypełnione zwyczajną ludzką serdecznością, bezpośrednim naturalnym kontaktem pozostawiają niejednokrotnie najbardziej ciepłe wspomnienia.


W życie festiwalowe wkrada się powoli nastrój zadumy, dzieci uświadamiają sobie coraz wyraźniej bliskość rozstania, już pojawiają się pierwsze łzy.
Nawet Jasiek Plewa zamilkł.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?