INAUGURACJA

A zapanują, ponieważ witający ich na estradzie pod ratuszem prezydent Ryszard Nowak, wręczył przedstawicielom każdego z zespołów symboliczne klucze do miasta.

 

Po oficjalnych przywitaniach pana prezydenta, wicemarszałka województwa małopolskiego Leszka Zegzdy, prezydenta polskiej sekcji CIOFF Jerzego Chmiela, sądeczanie mogli posmakować w pigułce tego, co będzie teraz od czwartku wypełniać estrady pod ratuszem i w hali nad Kamienicą. Każdy z zespołów zaprezentował krótki, pięciominutowy program.

 

Wszystko zakończyło się zupełnie nietradycyjnym pokazem techniki laserowej. Zielone promienie wyczarowały na ścianach kamienic, a gdy wiatr nie przeszkadzał, również wśród generowanych technicznie dymów, wirujące koła, gwiazdy, linie. Czasem prześwietlały przestrzeń wraz z oglądającymi jak olbrzymie skanery z filmów przewidujących mroczną przyszłość. Tu jednak dźwięk współczesnej muzyki wraz z modelowanym światłem pozostawi wrażenie niezatarte wśród oglądających.

 

Kamil Cyganik

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?