Pierwsze DNI U POLSKICH PRZYJACIÓŁ

Znakomita pogoda pozwoliła dzieciom z obu zespołów cieszyć się wspaniałymi widokami podczas wjazdu kolejką na Gubałówkę, spaceru na Butorowy Wierch i zjazdu wyciągiem krzesełkowym do Zakopanego. Obecność gości z Ukrainy na zakopiańskich ulicach ucieszyła oczywiście sprzedawców pamiątek.
Niestety drogi dojazdowe do tatrzańskiej stolicy w okresie letnim (i nie tylko) tęsknie wzdychają za organizacją dużej imprezy (olimpiada zimowa), która pozwoliłaby na ich modernizację, dlatego uczestnicy ŚDG sporo czasu przeznaczonego na wizytę u polskich kamratów spędzili w autokarach. A może by tak w Zakopanem wybudować szybko duże, nowoczesne boisko piłkarskie i włączyć tatrzańską stolicę w organizację „Euro 2012"? Goście z Ukrainy nie maja nic przeciwko. A oni w końcu mają tu coś do powiedzenia, prawda?


Lepnica Wielka

Kiedy w sobotni wieczór, w dzień przyjazdu wszystkich grup do Nowego Sącza organizatorzy odwiedzali miejsca zakwaterowania, zobaczyli piękny obrazek na boisku Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych. Zapadał już zmrok, dochodziła godzina 21.00, a obie mieszkające tu grupy czyli czeski ÚSMĔV i mali lipniczanie tańczyli i bawili się wspólnie do wtóru obu kapel.
Nic więc dziwnego, że gdy przyjechali w poniedziałkowe popołudnie do Lipnicy, było z góry wiadome kto u kogo zje obiad i odetchnie domową atmosferą polskich przyjaciół.

 

Zanim jednak do tych odwiedzin „u mamy" doszło, nastąpiła swoista próba przyjaźni. Na boisku w Korzennej odbyły się dwa mecze piłki nożnej. Rzecz jasna mecze międzynarodowe. A ponieważ w grupie młodszych dzieci wygrali Polacy, a starszej Czesi, możemy uznać, że sportowa konfrontacja zakończyła się remisem.
Po obiedzie w lipnickim amfiteatrze obie grupy wystąpiły dla polskich gospodarzy, mieszkańców Lipnicy Wielkiej.

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?