Łotysze w Otwinowie

Obecnie jest to piękna neogotycka trójnawowa świątynia bogata w detale architektoniczne oraz secesyjną polichromię. Warto zwrócić uwagę na elementy przeniesione z dawnego kościoła: krucyfiks barokowy z XVIII w. oraz dawną chrzcielnicę późnorenesansową z ok. poł. XVII w. (obecnie kropielnica).
W takim wnętrzu rozpoczęła się wizyta dzieci z łotewskiego zespołu TARKŠĶI u polskich przyjaciół z Otfinowa. Po zwiedzeniu neogotyckiej świątyni, dzieci zjadły obiad u polskich rodzin, a następnie wyjechały do Zalipia, gdzie zwiedziły zagrodę-muzeum Felicji Curyłowej i Dom Malarek oraz przypatrzyły się z bliska, jak powstają słynne, nie tylko w Polsce, barwne kwiaty. W podzięce zatańczyły i zaśpiewały przed zalipiańskim domem.

 

Przed nimi jeszcze dwa koncerty - w Otfinowie oraz w Szczurowej, ponieważ z tej właśnie miejscowości pochodzi kapela OTFINOWIAN.

 

Kamil Cyganik

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?