Nowy Sącz - miasto dzieci

O godzinie 19.00 wielobarwny, rozśpiewany, roztańczony wąż ruszył spod hali widowiskowo-sportowej nad Kamienicą. Dzieci, prowadzone przez konnych oraz bryczkę, szły ulicami miasta śpiewając, a na skrzyżowaniu Barskiej i Lwowskiej również tańcząc, by wpłynąć roziskrzonym sznurem na Rynek, pod ratusz.

W bryczce zasiadł wojewoda Stanisław Sorys oraz dyrektor MCK SOKÓŁ Antoni Malczak razem z grupką dzieci z różnych zespołów.
Na prośbę dyrektora Malczaka marszałek Leszek Zegzda uroczyście otworzył XVII Festiwal Święto Dzieci Gór, a grupa honorowych gości tradycyjnie wręczyła zespołom klucze do miasta. Ich dźwięk po raz kolejny oznajmił mieszkańcom Nowego Sącza, że tu znów rządzą dzieci.

Ze sceny pod ratuszem popłynęły ciepłe słowa powitań i życzeń od pani prezydent Bożeny Jawor, prezydenta C.I.O.F.F. Jerzego Chmiela, wojewody Stanisława Sorysa.

Koncert inauguracyjny otwarł pełniący funkcje gospodarza zespół MYSTKOWIANIE tradycyjnie rozpoczynając od występu dorosłej części grupy. Po czym na scenie prezentowały się zespoły kolejnych dni narodowych dając przedsmak festiwalowego tygodnia. Owacje największe zebrał najbardziej egzotyczny zespół SMP AL IZHAR PONDOK LABU z Indonezji, jednak sądecka publiczność nie szczędziła braw żadnemu z zespołów.

Patrząc na osoby zebrane wzdłuż ulic, którymi szedł korowód, na twarze wpatrzone z ogromną życzliwością i zaciekawieniem w scenę i w rozświetlone sztucznymi ogniami niebo nad sądeckim rynkiem, trudno było oprzeć się wrażeniu, że nowosądeczanie czekają na te radosne osiem dni przez cały rok i gdyby niebo tej lipcowej niedzieli nie przestało płakać zmuszając organizatorów do odwołania korowodu i przeniesienia koncertu pod dach - byłoby czegoś bardzo brak.

 

Kamil Cyganik

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?