ZAWATERNIK

Polska

Zespół ZAWATERNIK przyjechał z Pogórza Gliczarowskiego  -podhalańskiego regionu, gdzie tra­dycyjna kultura ludowa jest wciąż jeszcze żywa i troskliwie pielęgnowana przez miejscową ludność. Widać to wyraźnie w charakterystycznym budownictwie, w pięknie bogato ornamentowanych mebli, w stroju ludowym, w gwarze, a także w muzyce, tańcu, pieśni i zwyczajach.
Dzieci z zespołu pragną kontynuować tę tradycję, o czym świadczy także nazwa grupy, oznaczająca pozostający w palenisku, wiecznie tlący się kawałek drewna, z którego można rozpalić góralską watrę.
Zespół został założony w 1983r. przez Marię Dudek, nauczycielkę Szkoły Podstawowej w Leśnicy. Swoje umiejętności artystyczne prezentował wielokrotnie na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach, zdobywając liczne wyróżnienia, m. in. trzykrotnie brał udział w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce. Występował także w Krakowie, Zagańsku, Warszawie, Gdańsku i wielu innych polskich miastach.
Na Święcie Dzieci Gór ZAWATERNIK zaprezentuje wesołe, spontaniczne zabawy dzieci, połączone z tańcem i śpiewem.

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?