OTFINOWIANIE

Polska

Powiśle Dąbrowskie, skąd przyjechali OTFINOWIANIE znajduje się w zachodniej części Kotliny Sandomierskiej. Jego obszar tworzą rozległe równiny nadwiślańskie, zaś Dąbrowa Tarnowska jest najważniejszym miastem. Pod względem etnograficznym mieszkańcy tych ziem reprezentują Krakowiaków Wschodnich.
Zespół, goszczący na tegorocznym Festiwalu działa w Otfinowie od 1999 roku pod patronatem Centrum Kultury w Żabnie. Swoim tańcem i śpiewem wzbogaca liczne imprezy okolicznościowe organizowane na terenie gminy (zaprezentował się już na ok. 150 występach), brał też udział w wielu przeglądach i konkursach folklorystycznych. Do najważniejszych osiągnięć grupy można zaliczyć zdobycie głównej nagrody na XII Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „Krakowiak 2005" w Krakowie oraz udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Vlaska 2006" w Serbii. Od 2005 roku z dziećmi współpracuje dorosła grupa zespołu „Otfinowianie", licząca około 30 osób, powstała na bazie działającej od 2000 roku grupy śpiewaczej „Otfinowianki".
Kierownikiem zespołu jest Danuta Lizak-Prażuch, a opiekę artystyczną sprawują: choreograf Magdalena Witkowska i akompaniator Marta Czechowska. Z Zespołem „Otfinowianie" występuje Ludowa Kapela Dziecięco-Młodzieżowa, działająca przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Szczurowej. Kapela powstała w 2005 r. Instruktorami są: Witalina i Michał Pastuchowie. Skład kapeli: prymista - Michał Majka, sekundzistka - Kinga Oleksy, heligonka - Tomasz Majka, Paweł Dulęba, klarnet - Paweł Majka, bas - Mateusz Jamrożek.

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?