VESNYANOCHKA - Ukraina

Ukraine

Zespół Vesnyanochka pochodzi z miasta Równe, położonego w północno-zachodniej Ukrainie, które jest stolicą okręgu o tej samej nazwie. Miasto to leży w historycznej krainie Wołyń.
Vesnyanochka została założona w 1987 roku i prezentuje folklor zachodniego Polesia, bagnistego i równinnego obszaru ciągnącego się wzdłuż rzeki Prypeć i leżącego na terytorium Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji. Dzieci z zespołu występują w oryginalnych strojach pochodzących z początku XX wieku. Zespół wielokrotnie występował na Ukrainie, a także w Polsce i na Litwie, zyskując uznanie i popularność. Na festiwalu Święto Dzieci Gór zespół zaprezentuje pieśni ludowe związane ze starym słowiańskim świętem Kupały obchodzonym w noc przesilenia letniego, piosenki żartowne i liryczne, a także tańce (Krakovyak, Pechene Porosia, Oyra) oraz zabawy dziecięce (Drima, Pusta-propusta, Korol, Vovk). Członkowie kapeli grać będą na skrzypcach, harmonii, flecie, kontrabasie oraz bębnie i instrumentach perkusyjnych. Kierownikiem zespołu jest Iryna Slyvchuk.

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?