OGUZKAAN KOLEJI - Turcja

Turkey

Zespół OGUZKAAN KOLEJI przyjechał z kraju położonego na granicy Europy i Azji, kraju, w którym łączą się tradycje różnych kultur - bizantyjskiej, perskiej, chińskiej i indyjskiej, a także greckiej i rzymskiej. Bogactwem wyróżniają się zarówno formy architektoniczne (mauzolea, kolumnowe meczety i pałace), jak i malarstwo ścienne czy miniaturowe. Bogactwo form i technik cechuje również rzemiosło artystyczne. Do wielkiego rozkwitu doprowadzono tkactwo i kobiernictwo, wyroby ze skóry, metalu czy gliny. W wielu regionach Turcji zachowały się jeszcze stare zwyczaje i obrzędy, tańce i pieśni ludowe.
OGUZKAAN KOLEJI jest instytutem edukacyjnym założonym w 1992 roku. W jego wielostopniowych szkołach stosuje się nowoczesne systemy nauczania, w których łączy się edukację ogólną z wiedzą na temat historii i kultury narodu. Działające tu zespoły regionalne prezentują tradycje muzyczne różnych regionów Turcji. Tańcom towarzyszą stare ludowe instrumenty, a barwne stroje nieodmiennie wzbudzają zachwyt publiczności.

Kierownikiem zespołu jest MehtapTamtartar.

 

 

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?