SZANGHAJSKI ZESPÓŁ TANECZNY - Chiny

China

Po raz drugi na nowosądeckim festiwalu gościmy zespół z Chin, kraju fascynującego bogactwem i różnorodnością kultury i sztuki, wynikającymi z wielowiekowej tradycji. Goście festiwalu w 1998 r - grupa „Jaskółeczki" pochodziła z północnej części kraju graniczącej z Mongolią, tegoroczni uczestnicy to mieszkańcy Szanghaju, jednego z największych miast chińskich, położonego przy ujściu rzeki Jangcy do Morza Wschodniochińskiego. W IV w. Szanghaj znany był jako osada rybacka w XVI w. słynął z wyrobów bawełnianych, a od XIX w. stał się jednym z największych na świecie portów oceanicznych.
Szanghajski Uczniowski Zespół Taneczny powstał w 1995 r. Wielokrotnie już uczestniczył we wszelkiego typu imprezach okazjonalnych organizowanych w rodzinnym mieście, jego programy były rejestrowane przez Telewizję Szanghajską, Chińską Telewizję Edukacyjną czy Szanghajską Telewizję Orientalną.
Grupa brała również udział w wielu festiwalach międzynarodowych, zdobywając niejednokrotnie czołowe nagrody (Białoruś, Chorwacja, Australia, Stany Zjednoczone, Wietnam, Korea Południowa). Zespół jest stałym partnerem California Art School, British Royal Ballet School i Sydney Dance School. Twórcą i dyrektorem zespołu jest Hu Yungi, a honorowym dyrektorem pani Sun Xuefen, zastępca burmistrza dzielnicy Hongkou w Szanghaju.

 

 

 
 
 
 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF

 

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
e-mail: kontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl 


Polityka prywatności
 

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?