To co pozostaje, co nam w sercu gra! ŚWIĘTO DZIECI GÓR we wspomnieniach uczestników…

O unikatowej idei „kamracenia”, o powstałych przyjaźniach, o tym co pozostaje po Festiwalu - opowiadają w cyklu nagrań byli uczestnicy ŚWIĘTA DZIECI GÓR od tych młodszych po tych już dorosłych. W zarejestrowanych w ich prywatnej przestrzeni wywiadach, poruszone zostały tematy związane zarówno z osobistymi doświadczeniami i przeżyciami z udziału w Festiwalu, jak i nawiązana została dyskusja merytoryczna podnosząca zagadnienie dotyczące roli udziału młodego człowieka w zespole regionalnym.

 

W podróż śladami 28-letniej historii ŚWIĘTA DZIECI GÓR wybrał się Piotr Gąsienica - wicedyrektor MCK SOKÓŁ, a dzięki możliwościom wirtualnego świata, serdeczne drzwi do swoich domów otworzyło przed nami kilka pokoleń członków zespołów: DUNAJEC i CZARDASZ z Niedzicy, ORAWIANIE im. Heródka z Lipnicy Wielkiej, MAŁY SKALNIK z Kamionki Wielkiej, MALI MANIOWIANIE im. ks. Antoniego Siudy z Maniów, MAŁE FLISOKI ze Sromowiec Niżnych, MAŁE PODEGRODZIE z Podegrodzia, MAŁE LACHY z Nowego Sącza, MAJERANKI z Rabki-Zdroju, MALI ŚWARNI z Nowego Targu, MALI BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej, MALI NIECIECZANIE z Niecieczy, MAŁE PIWNICOKI z Piwnicznej-Zdroju.


                       

ODCINEK 1: KAMRACI OSETYJSKO-SPISCY | ROK 2000

 


Gość odcinka: Jakub Jamróz. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: DUNAJEC z Niedzicy (Polska) oraz DETI GOR z Władykaukazu (Północna Osetia, Rosja).
    

   

ODCINEK 2: KAMRACI BIAŁORUSKO-JAPOŃSKO-AUSTRIACKO-ORAWSCY | ROK 1992, 1997, 2011Goście odcinka: Eugeniusz KarkoszkaRobert Kowalczyk. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: ORAWIANIE im. Heródka z Lipnicy Wielkiej (Polska), DZIECIĘCA GRUPA MUZYCZNA z Sapporo (Japonia), KINDERVOLKSTANZ UND SCHUHPLATTLERGRUPPE z Fürnitz (Austria).
   

         

ODCINEK 3: KAMRACI ROSYJSKO-LACHOWSCY | ROK 1993Gość odcinka: Edyta Majocha. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MAŁY SKALNIK z Kamionki Wielkiej (Polska) oraz KRAJOWA EKSPERYMENTALNA SZKOŁA TWÓRCZOŚCI NARODOWEJ z Krasnodaru (Rosja).

            

ODCINEK 4: KAMRACI MACEDOŃSKO-SZKOCKO-PODHALAŃSCY | ROK 1996, 1999Goście odcinka: Katarzyna Dobrzyńska, Michał Kowalczyk i Konrad Krzystoń. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań w wykonaniu zespołów: MALI MANIOWIANIE im. ks. ANTONIEGO SIUDY z Maniów (Polska), KITKA z Istibanji (Macedonia) oraz MARGARET ROSE GROUP z Helensburga (Szkocja).

 

ODCINEK 5: KAMRACI POLINEZYJSKO-PIENIŃSCY | ROK 1998
  


Goście odcinka: Ewa Całyniuk i Paweł Piątek. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MAŁE FLISOKI ze Sromowiec Niżnych (Polska) oraz PORIRUA COOK ISLANDS CULTURAL GROUP z Porirua (Nowa Zelandia).
   

 

ODCINEK 6: KAMRACI CHORWACKO-ORMIAŃSKO-GRUZIŃSKO-LACHOWSCY | ROK 1994, 2005, 2014

 


Goście odcinka: Dawid Ciągło, Sławomir Czop, Kacper Fryzowicz, Małgorzata Liber, Barbara Malaga i Jakub Pajor. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MAŁE PODEGRODZIE z Podegrodzia (Polska), ZVIR z Jelenje (Chorwacja), SARDARAPAT z Erywania (Armenia) oraz AMER-IMERI z Tbilisi (Gruzja).

 

 

ODCINEK 7: KAMRACI FRANCUSKO-WĘGIERSKO-INGUSZECKO-RUMUŃSKO-CHORWACKO-LACHOWSCY | ROK 1992, 1996, 2002, 2006, 2016
   


Goście odcinka: Jarosław Bednarek, Sylwia Bednarek, Juliusz Horowski, Katarzyna Paciorek, Grzegorz Poręba oraz Lidia Soja. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MAŁE LACHY z Nowego Sącza (Polska), LES DRÔLES DE SAINTONGE z Saintes (Francja), JADLOVČEK z Margecany (Słowacja), ZANIG KENTI z Inguszetii (Rosja) oraz BIAŁY ORZEŁ z Toronto (Kanada).

 

ODCINEK 8: KAMRACI MEKSYKAŃSKO-PODHALAŃSCY | ROK 2012
   


Goście odcinka: Monika Potaczek oraz Patryk Traczyk. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MAJERANKI z Rabki-Zdroju (Polska) oraz TIATIZCALLI z Meksyku (Meksyk).
   

 

ODCINEK 9: KAMRACI RUMUŃSKO-SŁOWACKO-INDYJSKO-PODHALAŃSCY | ROK 2003, 2006, 2013Goście odcinka: Anna Mrożek, Oliwia Sral, Bernadeta Szumal oraz Klaudyna Waksmundzka. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MALI ŚWARNI z Nowego Targu (Polska), COSÄUL z Budesti (Rumunia) oraz SHIVAM NRUTYA CULTURAL ACADEMY z Vapi (Indie).

 

ODCINEK 10: KAMRACI ŁOTEWSKO-PODHALAŃSCY | ROK 2009
   


Goście odcinka: Ewa Piszczek, Marcin Remiasz oraz Joanna Rzepka. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MALI BIAŁCANIE z Białki Tatrzańskiej (Polska) oraz ZELTA SIETIŅŠ z Rygi (Łotwa).

 

ODCINEK 11: KAMRACI: LITWINI i KRAKOWIACY | ROK 2004
   


Goście odcinka: Izabela Klimek, Krzysztof Knapik, Łukasz Kozik oraz Monika Lechowicz. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MALI NIECIECZANIE z Niecieczy (Polska) oraz DAINAVA z Olity (Litwa).
   

 

ODCINEK 12: KAMRACI BELGIJSKO-PIWNICZAŃSCY | ROK 2013
   


Goście odcinka: Krzysztof Kulig, Piotr Maślanka i Katarzyna Tomasiak. W filmie wykorzystano fragmenty nagrań programów w wykonaniu zespołów: MAŁE PIWNICOKI z Piwnicznej-Zdroju (Polska) oraz PAGADDERKE z Ekeren (Belgia).

 W nagraniach wykorzystano materiały archiwalne Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ pochodzące z dotychczasowych edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR.

 

Cykl nagrań powstał w ramach projektu „ŚWIĘTO DZIECI GÓR - wirtualnie i dostępnie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
   

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego logo

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?