W Nowym Sączu powstał mural ŚWIĘTA DZIECI GÓR!

Mimo pandemii, ŚWIĘTO DZIECI GÓR zaistniało jednak w 2020 roku poza siecią w przestrzeni miasta - w ramach realizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ pierwszego Ulicznego Pleneru Artystycznego SIEW, na ścianie budynku przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Nowym Sączu powstał mural poświęcony Festiwalowi.
   
Autorem pracy jest jeden z najbardziej rozpoznawalnych śląskich artystów - Raspazjan, który w swoich pracach łączy futurystyczne wizje światów wyimaginowanych z demonologią ludową, typografią i abstrakcyjnymi formami.  Współzałożyciel grupy teatralnej LINEACT oraz Fundacji MODRO. W wolnych chwilach fotograf, grafik, animator kultury, społecznik. Organizator alternatywnych wycieczek po zakamarkach śląskich miast… Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. Żyje i pracuje w Katowicach.

    
Koordynatorem przedsięwzięcia był Mariusz Brodowski "Mgr Mors", a plener miał szansę na realizację dzięki współpracy Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Urzędu Miasta Nowego Sącza. Partnerami wydarzenia była firma Drip Shop oraz Ibis Styles hotel w Nowym Sączu.
   


GALERIA ZDJĘĆ

 

 
 
 
MCK Sokół 
 
 
 
 

MCK SOKÓŁ       Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego       CIOFF


Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego
ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz, tel. +48 18 448 26 10, fax + 48 18 448 26 11
sdg@mcksokol.plkontakt@mcksokol.plwww.mcksokol.pl | Polityka prywatności

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Newsletter

newsletter festiwalowy

wiadomości MCK Sokół

Projekt i wykonanie: inti.pl
Nie masz jeszcze konta w na naszej stronie? Zarejestruj się aby korzystać z forum dyskusyjnego, utworzyć własną galerię zdjęć, komentować artykuły...
Zapomniałeś hasła?